Toņi un tonēšana

Jautājums:

Kāda ir atšķirība Vivacolor krāsām - Bāze A un Bāze C?

Atbilde: A bāzes krāsa ir baltā tonī un lietojama netonēta vai tonējama gaišajos toņos. Savukārt, C bāzes krāsa ir caurspīdīga un to var izmantot tikai tonētu tumšos toņos.
Jautājums:

Koridora sienas ir krasotas tirkizzilā tonī (tumšs). Vai ir iespējams dabut gaišāku toni, un ar kādu krāsu krāsot?

Atbilde: Koridora krāsošanai iesakām izmantot krāsu Vivacolor Green Line Wall 20 (pusmatētu) vai Vivacolor Acrylate Matt (matētu), kuras ir viegli kopjamas. Iepriekējais sienu tonis tiks nosegts, uzklājot krāsu divās kārtās, neatkarīgi no jaunā krāsas toņa.
Jautājums:

Vēlējos noskaidrot, kurš krāsas numurs ir izteikti tīri balts? Kā arī, kāda krāsa būtu labāka - matēta vai ar spīdumu?

Atbilde: Visas Vivacolor A bāzes krāsas ir gandrīz vienādi un ļoti izteikti baltas.
Iespējams, ka mazāk matētas krāsas atsevišķās situācijās var izskatīties baltākas. Piemēram, ja salīdzina mūsu vismatētāko griestu krāsu INTERIOR CEILING ar citām, tā, apskatot šaurā leņķī, liekas nedaudz tumšāka, jo nedod nekādu atspīdumu (absorbē gaismu). Bet tas nenozīmē, ka tā nav tik balta, kā pārējās. Ja krāsas salīdzina nevis slīpā leņķī, bet tieši skatoties uz krāsoto plakni, tās izskatās vienādas un reizēm pat tieši INTERIOR CEILING liekas baltāka.
Klasiskās sienu krāsas VIVACOLOR 7 un INTERIOR SOFT pavisam droši ir vienas no visbaltākajām krāsām Latvijas tirgū. Varat tās izvēlēties saviem mērķiem.
Jautājums:

Vai toni 564x (Villa akva) veidojošie pigmenti būs pietiekami atmosfēras iedarbības izturīgi un derēs āra darbiem? Ja nē, kādi ir iespējamie risinājumi problēmas novēršanai (māja jau nokrāsota šajā tonī)? Vai obligāti ir jālieto gruntskrāsa pirms Villa Akva krāsas uzklāšanu? Jauna neevelēta dēļu virsma.

Atbilde: Jūsu norādītais tonis  ir izvēlēts  no Tikkurila ieteicamās ārdarbu toņu kartes koka fasādēm “Tikkurila Puutalot”, kas nozīmē, ka šajā  kartē ir atlasīti tikai tādi toņi, kuri izturējuši pārbaudes un testus attiecībā uz to noturību pret UV starojumu, atmosfēras iedarbību u.c. Jāatdzīst, ka arī  šajā toņu kartē, starp visiem 120 ieteicamajiem toņiem būs tādi, kuri  salīdzinoši būs “jūtīgāki” piemēram, tumšie toņi pret balēšanu nekā citi, piemēram, gaišie šīs toņu kartes toņi.

Tonis 564X ir viens no tumšākajiem (gandrīz melns) visā šīs toņu kartes piedāvājumā, un tas pakļausies salīdzinoši ātrākām vizuālām izmaiņām, bet visi pigmenti, kuri veido šo toni, ir t.s. atmosfērnoturīgo pigmentu kategorijā.

Jaunus dēļus pirms krāsošanas ar Villa Akva ieteicams impregnēt ar  Kolorex Protekt.  Neviens apdares produkts (arī  plānotais Villa Akva),  nesatur tik daudz antiseptiskas vielas kā tieši šim nolūkam paredzētais Kolorex Protekt Arī no iesūkšanās viedokļa, šis produkts sniedz visdziļāko impregnāciju, pateicoties lielajam lineļļas īpatsvaram un “lēni ” žūstošajam šķīdinātājam, vaitspirtam, kurš nodrošina šī materiāla ilgāku iedarbību uz koku. Zāģēta, neēvelēta virsma, ir pateicīga pamatne, lai krāsa labi ieķertos un neatlobītos, līdz ar to gruntēšana ar Villa Primer, nav nepieciešama.
Jautājums:

Vai tonis TVT 2079 ir pieejams arī, lai krāsotu koku?

Atbilde: Tonī TVT 2079 var notonēt gandrīz jebkuru mūsu ražoto krāsu – arī krāsas kokam, ja vēlaties. Mūsu izmantotajā Tikkurila tonēšanas sistēmā krāsas tonis nenosaka to, kur to var vai nevar lietot. Tas galvenokārt ir atkarīgs no krāsas piemērotības attiecīgajai virsmai, kuru vēlaties krāsot. Piemēram, šādā tonī var notonēt gan krāsu sienām, gan metālam, gan mūra fasādei, gan mēbelēm u.tml.

Jāskatās gan, vai toni veidojošie pigmenti būs pietiekami atmosfēras iedarbības izturīgi un derēs āra darbiem. Šim tonim ir izmantoti pigmenti, kuri izturēs arī sauli, tāpēc tonī TVT 2079 var tonēt arī ārdarbu  krāsas.