Sienu un griestu krāsošana

Jautājums:

Kādu krāsu jūs ieteiktu izvēlēties dzīvojamām telpām sienām un griestiem - Wall 4 vai Wall 7?

Atbilde: Griestiem ieteiktu izmantot speciāli šim mērķim paredzētu griestu krāsu Green Line Ceiling 2. Ar šo krāsu var viegli nokrāsot gludu, gaismu neatstarojošu griestu virsmu.

 Savukārt, sienu krāsošanai var izmantot abas krāsas, gan Green Line šerijas krāsu Wall 4, gan Wall 7.

Green Line Wall 4 krāsai ir piešķirts Ziemeļvalstu ekomarķējums, un to iesaka Latvijas Astmas un alerģijas biedrība. Produkts satur minimālu gaistošo organisko vielu (GOS) daudzumu. Krāsa ir dziļi matēta (spīduma pakāpe 4), ļoti viegli uzklājama, maskē nelielus virsmas defektus bet ir nedaudz grūtāk tīrāma un mazgājama.

Wall 7  ir matēta (spīduma pakāpe 7), pret tīrīšanu noturīga ūdens bāzes krāsa iekšdarbiem. Krāsai ir laba adhēzija un ļoti laba segtspēja. Tai ir piešķirts M1 apliecinājums, kas nozīmē, ka krāsa satur minimālu gaistošo organisko savienojumu (GOS) daudzumu. Salīdzinājumā ar Green Line Wall 4, šī krāsa būs nedaudz praktiskāka no tīrīšanas viedokļa.
Jautājums:

Koridora sienas ir krasotas tirkizzilā tonī (tumšs). Vai ir iespējams dabut gaišāku toni, un ar kādu krāsu krāsot?

Atbilde: Koridora krāsošanai iesakām izmantot krāsu Vivacolor Green Line Wall 20 (pusmatētu) vai Vivacolor Acrylate Matt (matētu), kuras ir viegli kopjamas. Iepriekējais sienu tonis tiks nosegts, uzklājot krāsu divās kārtās, neatkarīgi no jaunā krāsas toņa.
Jautājums:

Kā nokrāsot savulaik ar krītu balsinātus griestus, lai tie nebūtu jāmazgā nost?

Atbilde: Neiesakām krīta krāsas pārkrāsošanu bez krīta slāņa noņemšanas. Krīts ir neizturīgs un nestabils materiāls, to nav iespējams nogruntēt un nokrāsot tā, lai ilgtermiņā nerastos problēmas. Tas, ja ne uzreiz, tad pēc dažiem gadiem noved pie plaisāšanas, gaisa burbuļu parādīšanās, atslāņošanās.
Viena no iespējām, kā krāsot krītu nenoņemot, ir vēlreiz balsināt griestus ar krītu, bet tas radīs pat lielāku netīrība un problēmas, nekā esošo krītu nomazgājot.

Būtu droši un pareizi rīkoties šādi:
1. Krīta slānis ir jānoņem pilnībā un pēc iespējas rūpīgāk. Visbeidzot griestus nomazgā un nožāvē.
2. Gruntē ar alkīda gruntskrāsu, SPECIAL PRIMER kas atšķaidīta ar lakbenzīnu 30%.
3. Ja nepieciešams, virsmu nošpaktelē.
4. Krāso ar griestu krāsu Green Line CEILING 2.
Jautājums:

Attēlā redzama vannasistabas siena "hruščovkā" no 1966.g. bez remonta. Pa kreisi  ir reiģipša plāksne priekšā tunelim, kurā atrodas caurules, vecā krāsa uz cementa sienas un grunts (pirms pāris mēn.). Vēlos šo sienu krāsot. Kādi būtu soļi pa kārtām līdz krāsošanai un kādi materiāli?

Atbilde: Ja virsma ir stabila, stingra vecā krāsa nelobās un špaktelētās vietas neput (pārbraucot ar roku uz plaukstas nepaliek špakteles putekļi), tad virsma ir gatava tālākai apstrādei.

 1. Virsmas izlīdzināšanai jāizmanto mitrumizturīga špakteļtepe Vivacolor W.

2. Nogruntējiet visu virsmu ar gruntskrāsu Vivacolor 1.

3. Noklājiet virsmu 2 reizes ar apdares krāsu Wall 20.
Jautājums:

Ja iekštelpās ir kaļķa apmetums, vai var krāsot sienas un griestus ar ūdens bāzes krāsām? Ja jā, tad kā sagatavot virsmu? Interesē, lai gala rezultātā būtu elpojošas sienas.

Atbilde: Sākotnēji kaļķa apmetumu nogruntējiet ar gruntējuma šķīduma Hansa Silicate Primer un ūdens maisījumu (sajaukšanas attiecība 1:1). Izmantojiet „mitrs uz mitra” metodi, t.i., īsā laika sprīdī uz virsmas uzklājiet 2-3 kārtas gruntējuma krāsas šķīduma.
Ne agrāk kā pēc 12 h virsmas var pārkrāsot ar, piemēram,  Green Line sērijas sienu krāsu Wall 4.