Sienu un griestu krāsošana

Jautājums:

Kā nokrāsot savulaik ar krītu balsinātus griestus, lai tie nebūtu jāmazgā nost?

Atbilde: Neiesakām krīta krāsas pārkrāsošanu bez krīta slāņa noņemšanas. Krīts ir neizturīgs un nestabils materiāls, to nav iespējams nogruntēt un nokrāsot tā, lai ilgtermiņā nerastos problēmas. Tas, ja ne uzreiz, tad pēc dažiem gadiem noved pie plaisāšanas, gaisa burbuļu parādīšanās, atslāņošanās.
Viena no iespējām, kā krāsot krītu nenoņemot, ir vēlreiz balsināt griestus ar krītu, bet tas radīs pat lielāku netīrība un problēmas, nekā esošo krītu nomazgājot.

Būtu droši un pareizi rīkoties šādi:
1. Krīta slānis ir jānoņem pilnībā un pēc iespējas rūpīgāk. Visbeidzot griestus nomazgā un nožāvē.
2. Gruntē ar alkīda gruntskrāsu, SPECIAL PRIMER kas atšķaidīta ar lakbenzīnu 30%.
3. Ja nepieciešams, virsmu nošpaktelē.
4. Krāso ar griestu krāsu Green Line CEILING 2.
Jautājums:

Attēlā redzama vannasistabas siena "hruščovkā" no 1966.g. bez remonta. Pa kreisi  ir reiģipša plāksne priekšā tunelim, kurā atrodas caurules, vecā krāsa uz cementa sienas un grunts (pirms pāris mēn.). Vēlos šo sienu krāsot. Kādi būtu soļi pa kārtām līdz krāsošanai un kādi materiāli?

Atbilde: Ja virsma ir stabila, stingra vecā krāsa nelobās un špaktelētās vietas neput (pārbraucot ar roku uz plaukstas nepaliek špakteles putekļi), tad virsma ir gatava tālākai apstrādei.

 1. Virsmas izlīdzināšanai jāizmanto mitrumizturīga špakteļtepe Vivacolor W.

2. Nogruntējiet visu virsmu ar gruntskrāsu Vivacolor 1.

3. Noklājiet virsmu 2 reizes ar apdares krāsu Wall 20.
Jautājums:

Ja iekštelpās ir kaļķa apmetums, vai var krāsot sienas un griestus ar ūdens bāzes krāsām? Ja jā, tad kā sagatavot virsmu? Interesē, lai gala rezultātā būtu elpojošas sienas.

Atbilde: Sākotnēji kaļķa apmetumu nogruntējiet ar gruntējuma šķīduma Hansa Silicate Primer un ūdens maisījumu (sajaukšanas attiecība 1:1). Izmantojiet „mitrs uz mitra” metodi, t.i., īsā laika sprīdī uz virsmas uzklājiet 2-3 kārtas gruntējuma krāsas šķīduma.
Ne agrāk kā pēc 12 h virsmas var pārkrāsot ar, piemēram,  Green Line sērijas sienu krāsu Wall 4.
Jautājums:

Vai var krāsot gaiši violetas, ne pārāk biezas vinila tapetes ar krāsu, kura ir gaiši bēšīgā tonī? Vai tapete nelīmēsies nost un vai gaišā krāsa noklās gaiši violeto toni, krāsojot divas reizes?

Atbilde: Klājot krāsu, divās kārtās, neatkarīgi no jaunā krāsas toņa, ko izvēlēsieties, viss tiks nosegts pavisam droši.
Vinila tapetes var krāsot pie nosacījuma, ja tās labi turas pie sienas. Pirms krāsojat tapetes, pārliecinieties, vai līme tās vēl joprojām labi notur. Tapetes, kas pielīmētas ar vājāku līmi pēc dažiem gadiem, sāk pašas no sevis atlupt no sienas. Tādas tapetes vairs nebūtu vērts krāsot. Krāsojot tapete vietām var uzmest burbuli, bet parasti žūstot šie burbuļi pazūd.
Jautājums:

Lūdzu, iesakiet krāsu šādiem griestiem: sākotnēji bija betona paneļu griesti, kas nopūsti ar krītu. Tagad ir špaktelēti, noslīpēti un apstrādāti ar dziļo grunti, bet tāpat nav perfekti līdzeni. Kuru krāsu labāk izvēlēties, kas vislabāk nomaskētu šos nelīdzenumus? Cik kārtās krāsot un kāds daudzums būtu nepieciešams? Griestu platība 36 kvm.

Atbilde: Tikkai ar krāsu nelīdzenumus neizdosies noslēpt. Tos, tomēr varēs atrast un saskatīt, it sevišķi, ja ir labi zināms, kur tos meklēt.

Ja lietosiet griestu krāsu INTERIOR CEILING, iegūsiet pilnīgi matētu un vienmērīgu krāsas klājumu. Aprakstu skatiet šeit!  Pilnīgi matētas krāsas, kuras neatstaro gaismu, vismazāk parāda nelīdzenumus un defektus.

Krāsojiet ar rulli, kuram ir gara plūksna un kurš krāsu klāj bagātīgi un veido rupju un izteiktu faktūru. Tā vislabāk būs iespējams noslēpt virsmas defektus. Lielisks rullis griestu krāsošanai ir ANZA Basic (Rilon).

Krāsa jāklāj divās kārtās. Krāsas patēriņš, krāsojot griestus un klājot bagātīgu krāsas kārtu, ir aptuveni 7m2/L. Tātad, divas reizes nokrāsotu 36m2 lielu virsmu, nepieciešams aptuveni 10 – 11 L krāsas Interior Ceiling.

Uzmanību: Cerams, ka krīts, pirms špaktelēšanas tika rūpīgi nomazgāts un sagruntēts, citādi ir iespējams, ka krāsojot, špaktele izmirkst un viss špaktelētais slānis no krītainās virsmas atdalās.