Logu un durvju krāsošana

Jautājums:

Īrētā dzīvoklī saskāros ar faktu, ka plastmasas logi ielikti, logu ailes špaktelētas, bet nav krāsotas. Bez tam ir spraugas starp loga rāmi un loga ailu. Gribētos pašas spēkiem aizsmērēt spraugas, stūrus un nokrāsot loga ailas. Ko ieteiksiet izmantot spraugu aizdarei un logu ailu krāsošanai?

Atbilde: Špaktelētās logu ailes sākotnēji ieteicams nogruntēt ar dziļum grunti un ļaut tai nožūt, kā ir paredzēts lietošanas instrukcijā. Pēc grunts nožūšanas, ja ir nepieciešams veikt labojumus, varat izmantot Vivacolor LH špakteļtepi. Spraugu starp loga rāmi un aili var aizpildīt ar akrilu.
Kad visi darbi paveikti, logu ailes krāso ar Green Line Wall 20.
Jautājums:

Vēlos lakot jaunas, priedes koka durvus. Kā labak to darīt, lai ar laiku tās nenodzeltē?

Atbilde: Ūdens bāzes akrila lakas labi saglabā koksnes toni nemainīgu.

Ja vēlaties lakot ar Vivacolor laku, priedes koka iekšdurvīm iesakām laku LACQUER WALL AKVA.

Visvienkāršāk ir lakot ar netonētu bezkrāsainu laku, tomēr, ja vēlaties uzsvērt koksnes gaišo toni, laku varat ietonēt baltā tonī (3466). Paraugus varat apskatīt krāsu veikalos. Tā bieži rīkojas, lai interjerā samazinātu priedes koksnes silto dominanci. Varat pirmo kārtu lakot ar tonētu laku, otro ar netonētu. Ja vēlaties savas durvis redzēt izteikti gaišas, lakojiet abas kārtas ar tonētu laku. Ja vēlaties maigāku tonējumu, laku varat atšķaidīt arī ar ūdeni.

Iesakām vispirms veikt parauga lakojumu uz līdzīgas virsmas un pārliecināties, ka gala rezultāts ir tas, ko gaidāt. Tikai tad, ķerieties pie durvju lakošanas.
Jautājums:

Jaunas koka durvis esmu jau noklājis ar Kolorex Protekt un Villa Primer gruntskrāsu. Vai var tās tālāk krāsot ar logu krāsu Windows Special Akva? Vai ir kāda labāka kombinācija? Tās būs mājas ārdurvis.

Atbilde: Gruntskrāsas Villa Primer kārta ir lieka, tomēr tā netraucēs. Logu krāsa Special Window Akva ir piemērota noslēdzošā krāsojuma veikšanai, ja vien Jūsu durvis tiks krāsotas kādā gaišā tonī. Šai krāsai tiek piedāvāta tikai baltā A bāze, tādēļ tumšos un spilgtos toņus nebūs iespējams uztonēt.
Jautājums:

Vai ir cits variants, kā no logiem dabūt nost veco krāsu (bez fēna)? Vai obligāti vajag gruntēt pirms krāsošanas?

Atbilde: Veco krāsu, kura labi turas, nost var neņemt. Noskrāpējiet tikai atlupušo. Tas ir tā saucamais Skandināviskais pārkrāsošanas variants.

Gruntēšana ir nepieciešama līdz tīrai koksnei attīrītajām vietām. Vienkārši, logu krāsu Special Window atšķaida ar 20-30% lakbenzīna un gruntē plikās vietas. Pēc tam visam pāri krāso 1 – 2 plānas kārtas.

Ja nevēlaties papildus lietot fēnu, var iztikt tikai ar krāsas skrāpi. Protams skrāpim jābūt kvalitatīvam, piemēram, ANZA ražo labus krāsas skrāpjus.

Varat lietot ķīmisku krāsas noņēmēju. Tie gan vairs nav pārāk efektīvi, bet vairākas reizes lietojot rezultātam vajag būt.
Jautājums:

Labdien! Vēlos nokrāsot dzīvoklī durvis 2050 x 900, kas izgatavotas 90.gados no priedes koka un ir lakotas. Gribētu, lai tā jaunā krāsa atgādina antik efektu-ar plaisām. Krāsu - zaļganu vai kafija ar pienu, kā to varētu panākt un kādas krāsas man būtu jāiegādājas? Paldies!

Atbilde: Jūs vēlaties dekoratīvo krāsojumu uz durvīm. Ir divas iespējas, kā to sasniegt:

1. Nolīgt meistaru – daiļkrāsotāju, kurš to paveic.

2. Ķerties pie darba un visu paveikt pašu rokām.

Tad nu tālāk par otro variantu.

Nav viennozīmīgas gatavas receptes, kā to paveikt un tas nav pavisam vienkārši izdarāms bez iepriekšējas pieredzes. Tomēr, ja vēlaties to paveikt pašu rokām, nekad nav par vēlu sākt mācīties.

Vispirms aicinām Jūs apzināties, ka tas būs Jūsu dekoratīvais krāsojums un no Jums vien būs atkarīgs, cik labs tas sanāks un vai tas Jums patiks. Tas ir tāpat, kā ar gleznu – mēs ražojam krāsas, tomēr māksliniece būsiet Jūs pati. Ja Jums ar pirmo reizi neizdotos uzzīmēt, teiksim, kaķi, vai cilvēka portretu, Jūs taču par to nevainotu krāsas ražotāju. Vai arī, ja Jūsu rokās būs profesionāla fotokamera, tas nebūt nenozīmēs, ka Jums, bez iemaņām, uzreiz izdosies uzņemt lieliskus kadrus. Antīka efekta radīšana ir īsts mākslas darbs, sevišķi, ja vēlamies, lai viss galu galā izskatās īsts un patiess.

Nu, kad esam Jūs iepazīstinājuši ar situācijas nopietnību, ķersimies pie lietas :)

1. Vispirms durvis jāsagatavo. Tās jāmazgā un jāattauko ar mazgāšanas līdzekli Special Clean, ja nepieciešams, jāpiešpaktelē, jāpieslīpē.

2. Durvis jānogruntē ar gruntskrāsu Otex (Tikkurila), kas tonēta vēlamajā plaisu tonī (pēc Jūsu izvēles).

Nu sākas pats interesantākais – dekoratīvais krāsojums.

Visticamāk, ka visas durvis uzreiz nokrāsot neizdosies. Būs jākrāso pa fragmentiem – viena, vai vairākas rāmja daļas, tad pildiņi utt., kamēr viss gatavs. Noteikti iepriekš patrenējieties uz līdzīgas parauga virsmas un pārliecinieties, ka Jums izdodas tas, ko vēlaties. Tikai pēc tam ķerieties pie durvīm.

1. Krāsojam alkīda krāsu Special Furniture, kas tonēta plaisu tonī – tādā pat, kā gruntskrāsa. Ar platu otu pabeidz izlīdzināt krāsu vienā virzienā. Tad gaidām, lai krāsa nedaudz apžūst apmēram 20 līdz 30 minūtes (atkarīgs no temperatūras un no krāsas kārtas biezuma).

2. Krāsojam pa virsu vēl nenožuvušajai krāsai, ūdens bāzes krāsu Interior Soft, kura tonēta atšķirīgā tonī, pēc Jūsu izvēles. Krāsu klājam vienmērīgi un viegli, ar platu otu izlīdzinot krāsojumu perpendikulāri pirmajam krāsojumam, kuru veicām ar Special Furniture.

3. Nokrāsoto virsmu sildām ar fēnu un vērojam plaisu veidošanos. Kad plaisu efekts sasniegts, sildīšanu ar fēnu pārtraucam un ļaujam virsmai nožūt vismaz 24 stundas.

4. Durvis vienu vai divas reizes lakojam ar ūdens bāzes laku Kiva (Tikkurila).

Gatavs! Lai izdodas!