Koka virsmu krāsošana iekšdarbos

Jautājums:

Vai ir iespējams pārkrāsot laminētas KSP plātnes mēbeles? Ja ir, tad kā to pareizi izdarīt mājas apstākļos, un ar kādām krāsām?

Atbilde: Šādas mēbeles ir iespējams pārkrāsot sekojot šiem norādījumiem:

 1. Virsmas ir jāpadara matētas, slīpējot ar smalku smilšpapīru, un jānotīra slīpēšanas putekļi.

2. Virsmas krāsojiet 1 kārtā ar adhēzijas gruntskrāsu Tikkurila Otex.

3. Nokrāsojiet 2 kārtās ar mēbeļu krāsu Furniture 30.
Jautājums:

Vēlos pārkrāsot virtuves galdu un krēslus. Pievienoju attēlu ar līdzīgu variantu, kā manā gadījumā (no kā, uz ko vēlos tikt). Kādu krāsu jūs labāk ieteiktu? Vai nepieciešama gruntskrāsas izmantošana? Vai galda virsmu labāk lakot ar pusmatētu tonētu laku? Vai tomēr izmanot vispirms tonētu beici un tad lakot?

Atbilde: Ja vēlaties lakotu galdu un krēslus pārkrāsot ar sedzošu krāsu pelēkā tonī, tad darbu secība ir sekojoša:
  • Virsma jānomazgā ar mazgāšanas līdzekli Special Clean un rūpīgi jānoskalo ar ūdeni. Virsma jānoslīpē matēta. Jānotīra slīpēšanas putekļi.
  • Virsma jānogruntē ar Tikkurila gruntskrāsu Otex Akva. Gruntēto virsmu var pārkrāsot pēc 5 stundām ar krāsu Furniture 30.
Jautājums:

Vēlos lakot jaunas, priedes koka durvus. Kā labak to darīt, lai ar laiku tās nenodzeltē?

Atbilde: Ūdens bāzes akrila lakas labi saglabā koksnes toni nemainīgu.

Ja vēlaties lakot ar Vivacolor laku, priedes koka iekšdurvīm iesakām laku LACQUER WALL AKVA.

Visvienkāršāk ir lakot ar netonētu bezkrāsainu laku, tomēr, ja vēlaties uzsvērt koksnes gaišo toni, laku varat ietonēt baltā tonī (3466). Paraugus varat apskatīt krāsu veikalos. Tā bieži rīkojas, lai interjerā samazinātu priedes koksnes silto dominanci. Varat pirmo kārtu lakot ar tonētu laku, otro ar netonētu. Ja vēlaties savas durvis redzēt izteikti gaišas, lakojiet abas kārtas ar tonētu laku. Ja vēlaties maigāku tonējumu, laku varat atšķaidīt arī ar ūdeni.

Iesakām vispirms veikt parauga lakojumu uz līdzīgas virsmas un pārliecināties, ka gala rezultāts ir tas, ko gaidāt. Tikai tad, ķerieties pie durvju lakošanas.
Jautājums:

Ar ko droši un stabili pārkrāsot padomju laika skaidu plates lakoto sekciju gaišā tonī? Slīpēt ar smilšpapīru vispirms?

Atbilde: Krāsojamo virsmu vispirms noteikti ieteicams nomatēt ar smilšpapīru. Tas būtiski uzlabos jebkuras jaunās krāsas saķeri. Šādi sagatavotu virsmu var uzreiz krāsot ar alkīda krāsām, piemēram, ar mēbeļu krāsu Special Furniture. Ja vēlaties kādu citu risinājumu, varat vispirms gruntēt sekciju ar speciālu adhēzijas gruntskrāsu Otex (Tikkurila) un tad krāsot ar ūdens bāzes mēbeļu krāsu, piemēram, Special Furniture Akva vai pat dekoratīvo krāsu.
Jautājums:

Sveiki! Es nokrāsoju virtuves skapīšus ar tādu krāsu, kas, kā izrādas, nav mitrumizturīga. Virtuvē tos bieži nāksies mazgāt un tīrīt. Vai nav kāda caurspīdīga laka vai aizsargkrāsa, ko es varētu uzpūst aerososola veidā vai citādi uz nokrāsotajām virsmām, tādējādi paildzinot krāsojuma mūžu?

Atbilde: Lai sniegtu precīzu atbildi, būtu labi zināt, kādu krāsu Jūsu izmantojāt. To nezinot, pieņemu, ka mitruma neizturība ir raksturīgāka iekšdarbu ūdens dispersijas krāsām.  

Novērtējiet, cik lielā mērā esošais krāsojums ir neizturīgs pret mitrumu un berzi. Ja krāsojums, uzberzējot ar slapju lupatu, atmiekšķējas un sāk izšķīst (raksturīgi griestu krāsām un ļoti vājām sienu krāsām), tad tīriet visu nost, jo tik nestabila pamatne ir  nederīga stipras krāsas vai lakas uzklāšanai.

Ja esat skapīšus nokrāsojusi ar kādu kvalitatīvu sienu krāsu (tas nenozīmē, ka krāsai ir obligāti jābūt mitrumizturīgai) un šī krāsa ir labi pielipusi pie virsmas, mēģiniet virsmu pārkrāsot ar Special Furnitura Akva. Šī jaunā krāsojuma virskārta atbildīs tādām kopšanas un berzes prasībām, kādas parasti izvirza mēbeļu apdarē.

Krāsas aerosolu iepakojumā Vivacolor sortimentā diemžēl nav.