Koka virsmu krāsošana ārdarbos

Jautājums:

Meklēju fasādes krāsu tādu, lai labi varētu saskatīt koka dabīgo musturu. Fasāde ir no vertikāli liktiem apšuvuma dēļiem, virsma neēvelēta. Kādi ir jūsu ieteikumi?

Atbilde: Apdares materiāli, kuri atstāj labi saredzamu koksnes šķiedru faktūru, tiek saukti par lazurējošiem (pusacaurspīdīgiem) koksnes aizsarglīdzekļiem.

Labi apdares produkti ir Kolorex Classic, -tradicionāls alkīda – eļļas aizsarglīdzeklis, kura atškaidītājs ir vaitspirts (lakbenzīns), un  Kolorex Akva – alkīda – eļļas aizsarglīdzeklis, kura atškaidītājs ir ūdens.

Abu līdzekļu plānotais kalpošanas laiks, uzklājot tos uz fasādes ar normālu jumta pārkari, sakārtotu ūdens noteksistēmu, uz neēvelētiem dēļiem, ir apm. 4 – 6 gadi.

Neatkarīgi no tā, kurš no variantiem tiks izvēlēts, ir nepieciešama  virsmas iepriekšēja impregnācija ar Kolorex Protekt, kas visefektīvāk spēj radīt antibakteriālu vidi. Šo soli var neveikt, ja koksne ir jau piesūcināta ar konservantiem rūpnieciski.
Jautājums:

Vai eļļas krāsai Villa ir pieejams analogs? Fasāde (krāsota pirms apmēram 15 gadiem) ir teicamā stāvoklī. Krāsas uz ūdens bāzes (VILLA AKVA) neinteresē.

Atbilde: Jau pirms vairākiem gadiem krāsu Villa mūsu sortimentā esam aizstājuši produktu VILLA LIN. Krāsa Villa bija tīra alkīda krāsa, bet VILLA LIN ir krāsa, kura satur apmēram 50% īstas, dabiskas auksti spiestas lineļļas un otri 50% ir alkīds, kurš sintēzes ceļā iegūts no priedes sveķiem.

VILLA LIN sola vēl stabilāku un ilgāku noturību, jo tai ir labāka krāsas plēves elastība ilgtermiņā, labāka iesūkšanās koksnē, labākas gruntējošās īpašības. Arī krāsotās virsmas novecošanās būs vienmērīgāka un skaistāka. Ar jauno krāsas receptūru esam būtiski uzlabojuši arīkrāsas žūšanas stabilitāti zemākās temperatūrās, mitrākā gaisā un biezākā slānī. VILLA LIN nav jāklāj biezā kārtā, bet gandrīz visos apstākļos (arī krāsotāja kļūdu dēļ) pēc 24 stundām virsma būs nožuvusi.

Pirms krāsošanas vai pārkrāsošanas tīru koksni neaizmirstiet piesūcināt ar impregnējošo eļļu KOLOREX PROTEKT.
Jautājums:

Vai var krāsot ar Villa Akva vai Villa Lin, ja neēvelēti dēļi ir impregnēti rūpnieciski - ar mērcēšanu vai zem spiediena? Vai Villa Akva ilgmūžība pie vienādiem apstākļiem atšķirsies no Villa Lin?

Atbilde: Rūpnieciski impregnētas koksnes krāsošanai ir piemēroti abi produkti, it īpaši, ja tiek izmantota neēvelēta koksne, kas, salīdzinājumā ar  gludu koksni, rada papildus priekšnosacījumus kvalitatīvai krāsas saķerei ar virsmu.

Arī no  krāsojuma ilgmūžības viedokļa abi produkti uzrāda līdzīgus rādītājus – labs vizuālais izskats vismaz 10 un vairāk gadi.  Tomēr Villa Lin kalpošanas laikā labāk pasargās koksni no iespējamā mitruma – eļļas krāsas plēve (Villa Lin)  vienmēr ir blīvāka salīdzinājumā ar akrila krāsas plēvi (Villa Akva). Villa Lin priekšrocība ir arī tās izcilā iesūkšanās spēja, jo koksnes poras tiek aizpildītas ar lineļļu, bet Villa Akva saturā lineļļa nav dominējoša.
Jautājums:

Sakiet lūdzu, kāda krāsa būtu vispiemērotākā ēvelēta koka žoga krāsošanai?

Atbilde: Ēvelēta koka žogu ieteiktu krāsot sekojoši:

1. Vienā kārtā piesūcināt ar lineļļas bāzes koksnes impregnantu KOLOREX PROTEKT.

2. Divās kārtās krāsot ar ūdens bāzes aizsargkrāsu VILLA ULTIMA, kas notonēta izvēlētajā tonī.

Šāds risinājums sniegs aizsardzību un labu dekoratīvo izskatu vairāk kā 10 gadu garumā. Pārkrāsošana parasti tiek plānota pēc 12 – 15 gadiem.
Jautājums:

Koka fasādes krāsošana ir paredzēta izmantojot Kolorex Classic, bet toņu kartē nav vēlamā toņa. Vai ir iespējams iegūt sev vēlamo toni, sajaucot kopā divus iepriekš tonētus produktus. Respektīvi, manā gadījumā toņus 5088 un 5087 noteiktā attiecībā.

Atbilde: Ja abos toņos ir viens un tas pats produkts (Kolrex Classic) un ja zināt nepieciešamās proporcijas vēlamā toņa iegūšanai, nav nekādu problēmu tos sajaukt kopā. Svarīgi šīs proporcijas paturēt prātā gadījumam, ja radīsies vajadzība atkārtot šo unikālo, Jūsu pašu radīto toni, vēlreiz.