Grīdu krāsošana

Jautājums:

Vēlos nokrāsot grīdu istabā, kurā ir preskartona segums. Kādu krāsu Jūs ieteiktu kā vislabāko, kā arī, kāds būtu vislabākais grīdas virsmas attīrīšanas līdzeklis pirms krāsošanas? Šobrīd grīdas tonis ir brūns. Vēlētos pārkrāsot pelēcīgi bēšā krāsā.

Atbilde: Lai pārkrāsotu iepriekš krāsotu grīdu, jārīkojas šādi:

1.    Nomazgājiet virsmas ar tīrīšanas līdzekli Special Clean atbilstoši instrukcijai uz etiķetes. Rūpīgi noskalojiet virsmas un ļaujiet tām nožūt.
2.    Noslīpējiet veco, spēcīgo krāsas slāni, līdz tas kļūst matēts. Notīriet slīpēšanas putekļus ar mitru grīdas drāniņu vai putekļusūcēju.
3.    Nokrāsojiet virsmu 2 reizes ar pusmatētu Green Line sērijas ūdens bāzes krāsu grīdām Floor. Krāsu uzklājiet ar otu vai rullīti ar īsu plūksnu, piemēram,  Anza Titex.
Jautājums:

Vai Universal Akva var izmantot presētā kartona grīdas krāsošanai?

Atbilde: Ūdens bāzes krāsai Universal Akva nebūs tik augsta nodilumizturība, kā krāsām, kuras speciāli ražotas grīdas krāsošanai.

Grūdu krāsošanai lieliski piemērota ir jaunā Vivacolor Green Line sērijas ūdens bāzes krāsa grīdām Floor.
Jautājums:

Man ir divi jautājumi: 1) Kādu laku Jūs man ieteiktu priedes koka dēļu grīdas lakošanai, lai iegūtu maksimālu nodilumizturību (stingrību); 2) Kādu laku Jūs ieteiktu flīžu lakošanai (virtuvē - Brocēnu keramikas salizturīgās flīzes)?

Atbilde:
  1. Priedes dēļu grīdai iesakām izmantot ūdens bāzes poliuretāna laku Lacquer Parquet Akva.
  2. Flīžu lakošanai mēs negribētu ieteikt nevienu savu laku, jo lakojot pārāk blīvu virsmu (kā flīzes glazūra) un pēc tam stipri slogojot var pastāvēt nolobīšanās risks.
Jautājums:

Kā man pareizāk apstrādāt un pēc tam nokrāsot ļoti vecas mājas koka grīdas dēļus, kas ļoti smako?

Atbilde: Koka grīdas krāsošana ir samērā tradicionāls pasākums. Parasti tiek izskatītas divas sākotnējās situācijas: iepriekš krāsota vai iepriekš nekrāsota koka grīda. Ja iepriekš krāsotai grīdai vecais krāsojums tiek novākts 100%  – loģiski, ka šādu grīdu mēs kvalificējam kā iepriekš nekrāsotu virsmu.

Iepriekš krāsota grīda:

- virsmu attaukojam ar Special Clean un ūdens maisījumu (apm. 1 : 2);

- virsmu pārslīpējam;

- novācam slīpēšanas putekļus;

- virsmu krāsojam 1 – 2 reizes ar Special Floor (uretānalkīda krāsa; šķīdinātājs – vaitspirts Special Solvent).

Iepriekš nekrāsota grīda:

NB! Virsmai ir jābūt tīrai no netīrumiem un taukiem!

- virsmu impregnējam ar krāsas un šķīdinātāja maisījumu (Special Floor + Special Solvent (+30%);

- virsmu krāsojam 2 reizes ar Special Floor (uretānalkīda krāsa; šķīdinātājs – vaitspirts Special Solvent).

Nav īsti saprotams Jūsu pieminētais  – „ļoti smako”. Ir jāizprot iemesls! Ja smakas izcelsmes avots ir, piem., koka trūdēšana  – krāsošana šo procesu uz brīdi palēlinās, bet neapstādinās. Tādā gadījumā ir jāveic bojāto dēļu vai tā fragmentu nomaiņu. Vēl drošāk, ja pirms krāsošanas, nomainītos jaunos dēļus  un, vēl puves neskartos dēļus,  piesūcinātu ar Kolorex Protekt. Produkts nav ieteicams lietošanai  iekšdarbos, jo satur biocīdus, bet, vēlāka 2-reizēja vai 3-reizēja apdare ar krāsu, lielā mērā bloķētu iespējamo kaitīgo vielu izdalīšanos telpā, tajā pat laikā  – efektīvi veiktu koksnes konservāciju un apturētu pelējuma un puves attīstību.
Jautājums:

Vai ir pieejamas lazūras grīdām, lai panāktu ietonētu efektu uz koka grīdas bez krāsošanas? Tonis - balts.

 

Atbilde: Ir iespējams ietonēt laku Lacquer Extra vēlamajā tonī un lakot ar tonētu laku vienu, vai vairākas kārtas, kamēr grīda iegūst nepieciešamo toņa intensitāti. Pēc tam klājiet vēl pāris netonētas lakas kārtas. Vienīgi jārēķinās, ka šī laka, kā jau visas uretānalkīda lakas, ir silti iedzeltenā tonī, tādēļ gala rezultāts būs, nevis tīri balts, bet ziloņkaula balts.