Citu virsmu krāsošana

Jautājums:

Vai drīkst pieliet nedaudz ūdeni pie LH White gatavās špakteles iekšdarbiem? Man tā liekās pārāk bieza, uzklāšanai siltā telpā, plānā kārtā.

Atbilde: Ražotājs savu izstrādājumu izveido tā, lai tas nodrošinātu konkrētu īpašību kopumu gan uzklāšanas stadijā, gan tālākā virsmas ekspluatācijā. Daži meistari izvēlās  gatavām špalteļtepēm pievienot nedaudz ūdeni, padarot tās plastiskākas (vieglāka uznešana, izklāšana pa virsmu un slīpēšana, kļūst iespējams špakteļtepi uznest ar rulli u.tt.), bet šādas, sašķidrinātas  špakteļtepes, pēc izžūšanas  kļūst irdenākas, birstošākas, vieglāk mehāniski ievainojamas, nekā bez papildus ūdens pievienošanas.
Gatavā špakteļtepe var izskatīties par biezu, ja tā ilgstoši atradusies miera stāvoklī, piemēram, vairākus mēnešus veikala plauktā, bet pietiek to rūpīgi samaisīt ar mikseri (bez ūdens pievienošanas) un tā atgūst savu, tai paredzēto plastisko konsistenci.
Ja ir liela nepieciešamība un vēlme pēc vēl škidrākas konsistences, tad var pievienot max. 5% ūdens.
Jautājums:

Iesakiet bezkrāsainu laku uz ūdens bāzes, kuru varētu izmantot māla podiņu lakošanai.

Atbilde: Podiņiem un mūrītim lieliski piemērota būs pusmatēta ūdens bāzes laka LACQUER WALL AKVA no Vivacolor sortimenta.

Pirmo reizi lakojot, laku atšķaidiet ar 30-50% ūdens. Otrreiz klājiet neatšķaidītu un gatavs!
Jautājums:

Vai ir iespējams pārkrāsot MDF virsmu citā tonī? Ja var, tad ar kādu krāsu? Virsma bēša, vēlamais tonis melns.

Atbilde: Iepriekš, rūpnieciski krāsotu MDF ir iespējams droši pārkrāsot sadzīves apstākļos, izdarot dažus priekšdarbus:

1. Virsmas mazgāšana ar Special Clean;

2. Virsmas viegla pārslīpēšana (Nr 260 un uz augšu), slīpēšanas putekļu novākšana ar mitru lupatu;

3. Virsmas krāsošana  divās kārtās ar, piemēram,  Special Furniture Akva; (arī melnā tonī).

Special Furniture Akva ir klājams ar  otu, īsspalvainu (filca) rulli vai pulverizatoru.
Jautājums:

Kādu krāsu Jūs ieteiktu cementa-skaidu vai cementa-šķiedru plākšņu apdarei? Kādu grunti izmantot? Vai man jāgruntē abas plāksnes puses?

Atbilde: Cementa-skaidu šķiedru loksnes var krāsot ar gandrīz jebkurām ūdens dispersijas sienu, griestu vai fasāžu krāsām. Izvēle atkarīga no tā, vai apdare ar plāksnēm būs iekštelpās, vai āra apstākļos (āra apdarē šādas plāksnes mēdz izmantot, bet tas nav ilglaicīgs risinājums).

Plāksnes var negruntēt, ja tās ir stabilas un stipras (nav drūpošas). Pirmajai kārtai krāso ar 5 – 10% ar ūdeni atšķaidītu krāsu, otrajai kārtai krāsu nešķaida. Atkarībā no vēlamā rezultāta, krāso ar rulli, vai pūš ar augstspiediena smidzinātāju. Āra apstākļos iesakām, piemēram, matētu krāsu koka fasādēm VILLA AKVA.

Ja cementa šķiedru loksnes ir bez skaidām, tad piemērotāka ir ēku fasāžu cokolu krāsa HANSA SOKKEL. Iekšdarbos – VIVACOLOR 7, VIVACOLOR 3, ACRYLATE MATT u.tml.
Jautājums:

Kā pārkrāsot vecus lielus grozus - mēbeles? Tie ir tādi kā grozi, uz kuriem var arī sēdēt - priekšnama mēbeles. Pītajām malām ir noberzējusies krāsa. Biju domājusi krāsot ar baltu mēbeļu krāsu, bet nesen izlasīju, ka pītas mēbeles pūš ar aerosolu. Tagad esmu apjukumā - vai varēšu pietiekami labi nokrāsot ar mēbeļu krāsu, vai meklēt tomēr aerosolu?

Atbilde: Tik sarežģītu virsmu kā pinumu, tiešām būtu vieglāk, ērtāk un kvalitatīvāk krāsot ar pulverizatoru vai aerosola krāsu, īpaši tad, ja ir jāpārkrāso viss pinums. Ar pulverizatoru krāsa vieglāk nokļūtu tādās vietās, kur to būtu grūti uzklāt ar otu, švammīti, vai kādu citu instrumentu. Ja ir tikai nedaudz jāpiekrāso nodilušās vietas, tad to vajadzētu varēt labi paveikt arī bez pulverizatora.

Mūsu ražotās mēbeļu krāsas Special Furniture un Special Furniture Akva var uzklāt arī ar krāsas izsmidzinātāju. Varat lietot arī mēbelēm piemērotas krāsas aerosola iepakojumā. Te gan nevarēsim neko ieteikt, jo krāsas aerosola iepakojumos mēs neražojam.

Ja mēbeļu pārkrāsošana liekas pārāk sarežģīta, būtu labāk meklēt kāda profesionāla galdnieka palīdzību.