Ekomarķētas krāsasKĀDĒĻ IZVĒLĒTIES VESELĪBAI NEKAITĪGU KRĀSU?


  • Ja vēlaties izmantot veselībai nekaitīgu krāsu, izvēlieties ūdens bāzes krāsu. Lasīt vairāk par ūdens bāzes krāsu priekšrocībām »

  • Kvalitāti garantē arī atzītu organizāciju marķējumi. Lai krāsa saņemtu marķējumu, tai ir jāatbilst ļoti stingriem kritērijiem un gaistošo organisko savienojumu saturam ir jābūt samazinātam līdz minumam.


  • Izstrādājot Vivacolor Interior sērijas krāsas, tiek izmantotas kontrolētas izejvielas, un šo krāsu īpašības tika vairākas reizes pārbaudītas vairākās starptautiskās laboratorijās, pirms tās saņēma Ziemeļvalstu ekomarķējumu jeb Zaļo gulbi un Latvijas Astmas un alerģijas biedrības atzinumu.

  • Interior sērijas krāsas ir piemērotas arī cilvēkiem ar paaugstinātu jutību.


KO UZ IEPAKOJUMA NOZĪMĒ VOC VAI GOS SKAITLIS?


Tas norāda gaistošo organisko savienojumu emisijas līmeni apkārtējā vidē jeb telpā, kuras sienas vai griesti ir nokrāsoti ar krāsu. Jo mazāks ir šis skaitlis, jo krāsa ir nekaitīgāka veselībai. Veicot Vivacolor Interior sērijas krāsu pētījumus, tika noskaidrots, ka šīm krāsām gaistošo organisko savienojumu un kancerogēno vielu emisija no krāsas virsmas apkārtējā vidē ir minimāla un atbilst visām Ziemeļvalstīs spēkā esošajām normām.VAI PAŠGATAVOTA DABISKA KRĀSA IR LABĀKA IZVĒLE?


Tiek daudz runāts, ka dabiskās jeb ekoloģiskās krāsas ir piemērotas alerģiskiem cilvēkiem. Speciālisti iesaka arī šo materiālu gadījumā uzmanīties, jo cilvēkiem var būt paaugstināta jutība tieši pret dabiskām sastāvdaļām. Dabiskas krāsas var arī reaģēt uz mitrumu, kas savukārt var ietekmēt telpas gaisa kvalitāti.

Alerģiskiem cilvēkiem vislabākā izvēle ir Latvijas Astmas un alerģijas biedrības ieteiktie produkti ar attiecīgu marķējumu. Šo produktu īpašības ir pētītas īpašos zinātniskos institūtos un laboratorijās, lai noteiktu dažādu veselībai bīstamu ķīmisko savienojumu izdalīšanos no šiem izstrādājumiem gaisā, un to nekaitīgums ir pārbaudīts.

Lasīt vairāk »

Vivacolor Interior sērijas krāsās tiek izmantota saistviela, kas krāsai palīdz ilgstoši noturēties uz virsmas un saglabāt savas īpašības arī pēc regulāras mazgāšanas, taču ar ekoloģiskām krāsām krāsotas virsmas var nākties atjaunot biežāk. Ekoloģisko krāsu sagatavošanai un uzklāšanai uz virsmas ir nepieciešamas labākas iemaņas, nekā strādājot ar Interior sērijas krāsām, jo būtiska šo krāsu īpašība ir to lietošanas ērtums.