Sienu un griestu krāsošana

Jautājums:

Lūdzu, iesakiet krāsu šādiem griestiem: sākotnēji bija betona paneļu griesti, kas nopūsti ar krītu. Tagad ir špaktelēti, noslīpēti un apstrādāti ar dziļo grunti, bet tāpat nav perfekti līdzeni. Kuru krāsu labāk izvēlēties, kas vislabāk nomaskētu šos nelīdzenumus? Cik kārtās krāsot un kāds daudzums būtu nepieciešams? Griestu platība 36 kvm.

Atbilde: Tikkai ar krāsu nelīdzenumus neizdosies noslēpt. Tos, tomēr varēs atrast un saskatīt, it sevišķi, ja ir labi zināms, kur tos meklēt.

Ja lietosiet griestu krāsu INTERIOR CEILING, iegūsiet pilnīgi matētu un vienmērīgu krāsas klājumu. Aprakstu skatiet šeit!  Pilnīgi matētas krāsas, kuras neatstaro gaismu, vismazāk parāda nelīdzenumus un defektus.

Krāsojiet ar rulli, kuram ir gara plūksna un kurš krāsu klāj bagātīgi un veido rupju un izteiktu faktūru. Tā vislabāk būs iespējams noslēpt virsmas defektus. Lielisks rullis griestu krāsošanai ir ANZA Basic (Rilon).

Krāsa jāklāj divās kārtās. Krāsas patēriņš, krāsojot griestus un klājot bagātīgu krāsas kārtu, ir aptuveni 7m2/L. Tātad, divas reizes nokrāsotu 36m2 lielu virsmu, nepieciešams aptuveni 10 – 11 L krāsas Interior Ceiling.

Uzmanību: Cerams, ka krīts, pirms špaktelēšanas tika rūpīgi nomazgāts un sagruntēts, citādi ir iespējams, ka krāsojot, špaktele izmirkst un viss špaktelētais slānis no krītainās virsmas atdalās.
Jautājums:

Vēlos sienu nokrāsot vairākos toņos. Kā to izdarīt vai pareizāk atdalīt toņus vienu no otra?

Atbilde: Vienkāršāk būtu krāsot vienu krāsas toni otram nedaudz pa virsu. Vispirms divās kārtās krāsojiet vienu izvēlēto toni nedaudz pāri šī toņa iedomātā laukuma robežām. Labāk sākt ar gaišāko toni, jo parasti ar tumšāku krāsu ir vieglāk nosegt apakšējo, gaišāko toni.

Tad līmējiet kvalitatīvu, plānu krāsotāju līmlenti, kuru rūpīgi piespiediet pie jau nokrāsotās virsmas. Visbeidzot, līdz pat ierobežojošai lentai divās kārtās krāsojiet otru toni. Lai nesabojātu krāsoto virsmu, līmlenti ieteicams noņemt vai nu uzreiz pēc katras kārtas nokrāsošanas, vai nu nākamajā dienā, kad viss ir pilnīgi izžuvis.
Jautājums:

Vēlos krāsot kāpņu telpu. Tā ir pamitra un krāsota ar eļļas krāsu. Kādu grunti un krāsu varētu izmantot to pārkrāsojot?

Atbilde: Virsmas sagatavošana:
  1. Sienas vispirms jānotīra, jānoņem atlupusī krāsa un jānomazgā. To dara ar mazgāšanas līdzekļa SPECIAL CLEAN un ūdens maisījumu 1:10. Noskalo, nožāvē.
  2. Ja vecā krāsa ir spīdīga, tā jānomatē ar smilšpapīru Nr. 150 – 240.
 Par krāsošanas iespējām:
  • Ja vēlaties, varat kāpņu telpu atkal pārkrāsot ar tādu pašu tautā saukto “eļļas” krāsu, piemēram, alkīda krāsu UNIVERSAL CLASSIC. Krāsai ir dažādas spīduma pakāpes un tā ir tonējama.
  • Ja vēlaties varat lietot ūdens bāzes krāsas, tad ieteicams izvēlēties stipras, mazgājamas un nodilumizturīgas akrila krāsas, piemēram, INTERIOR KITCHEN, vai INTERIOR BATH.
  • Ja kāpņu telpa ir neapkurināma, labāk lietot fasādes krāsu HANSA SOKKEL, jo tās sastāvā ir spēcīgākas pretpelējuma piedevas.
 Ja virsma jāšpaktelē, tad dariet to ar mitrumizturīgu un stipru špakteli VIVACOLOR W.

Ja sienas ir ļoti sliktā stāvoklī, virsmas gruntēšanai un sasaistīšanai pirms špaktelēšanas un krāsošanas ieteicams lietot gruntskrāsu SPECIAL PRIMER.

Tā kā kāpņu telpa ir pamitra, īpaši jāuzmanās, jo špaktelēšanas, gruntēšanas un krāsošanas brīdī kāpņu telpas virsmām ir jābūt izžuvušām un sausām! Liekais mitrums ir jāizžāvē, kaut vai ar sildītāju. Īpaši jāuzmanās ar ūdens bāzes krāsām, jo tās žūstot rada papildus mitrumu un kondensātu (no tāda viedokļa eļļas krāsas, šajā gadījumā būtu drošākas).
Jautājums:

Kādā veidā var mazgāt sienu, kura krāsota ar vivacolor 7?

Atbilde: Instrukcija, kā kopt krāsotu virsmu esam iekļāvuši katras krāsas produkta aprakstā – šeit!

VIRSMAS KOPŠANA

Virsmas tīrīšanu var veikt ne agrāk kā 1 mēnesi pēc krāsošanas. Virsmas tīrīšanai izmantot ūdenī vai neitrālā (pH 6-8) mazgāšanas līdzekļa šķīdumā samitrinātu sūkli vai lupatu. Ļoti netīru virsmu tīrīšanai izmantot vāji sārmainā (pH 8-10) mazgāšanas līdzekļa šķīdumā samitrinātu sūkli vai lupatu. Pēc tīrīšanas virsma jānoskalo ar tīru ūdeni. Sagatavojot mazgāšanas līdzekļa šķīdumu, ievērojiet ražotāja norādījumus. Pēc krāsošanas virsmu nedrīkst pakļaut lielai slodzei, jo pilnīgu cietību un nodilumizturību krāsotā virsma sasniedz apmēram 1 mēneša laikā. Ja virsmu nepieciešams tīrīt pirms šī termiņa, to var viegli tīrīt ar ūdenī samitrinātu sūkli vai lupatu.”

Dažu traipu gadījumā labi palīdz viegla tīrīšana ar dzēšgumiju.

Sāciet ar tīru ūdeni. Ja tas nepalīdz, tad sagatavojiet viegli sārmainu mazgāšanas līdzekli, kā rakstīts produkta aprakstā, piemēram, ūdenim pievienojot 5-10% Vivacolor tīrīšanas līdzekli SPECIAL CLEAN. Virsmu tīriet saudzīgi, jo stipri un koncentrēti beržot vienā vietā matēta krāsa var neizturēt. Ja traipus nomazgāt nav iespējams, tad virsmu parasti pārkrāso.
Jautājums:

Vai astoņdesmitajos gados balsinātus griestus iespējams nokrāsot baltus, tā lai nav jāmazgā nost krīts?

Atbilde: Neiesakām krīta krāsas pārkrāsošanu ar kvalitatīvām krāsām bez krīta slāņa noņemšanas. Krīts ir smalks, balts, bet neizturīgs un nestabils materiāls. Krītu nav iespējams nogruntēt un nokrāsot tā, lai ilgtermiņā nerastos problēmas, tāpēc kvalitatīvā celtniecībā nekad neatstāj šādu nedrošu un vāju slāni. Tas, ja ne uzreiz, tad pēc dažiem gadiem noved pie plaisāšanas, gaisa burbuļu parādīšanās, atslāņošanās.

Viena no iespējām, kā krāsot, krītu nenoņemot, ir vēlreiz balsināt griestus ar krītu, bet tas radīs pat lielāku netīrība un problēmas, nekā esošo krītu nomazgājot.

Būtu droši un pareizi rīkoties šādi:

1. Krīta slānis ir jānoņem pilnībā un pēc iespējas rūpīgāk. Visbeidzot griestus nomazgā un nožāvē.

2. Gruntēt ar alkīda gruntskrāsu SPECIAL PRIMER, kas atšķaidīta ar lakbenzīnu 30%.

3. Ja nepieciešams, virsmu nošpaktelē.

4. Krāso ar griestu krāsu INTERIOR CEILING.

Plašāku informāciju par griestu krāsošanu skatieties šeit!