Koka virsmu krāsošana ārdarbos

Jautājums:

Vai var krāsot ar Villa Akva vai Villa Lin, ja neēvelēti dēļi ir impregnēti rūpnieciski - ar mērcēšanu vai zem spiediena? Vai Villa Akva ilgmūžība pie vienādiem apstākļiem atšķirsies no Villa Lin?

Atbilde: Rūpnieciski impregnētas koksnes krāsošanai ir piemēroti abi produkti, it īpaši, ja tiek izmantota neēvelēta koksne, kas, salīdzinājumā ar  gludu koksni, rada papildus priekšnosacījumus kvalitatīvai krāsas saķerei ar virsmu.

Arī no  krāsojuma ilgmūžības viedokļa abi produkti uzrāda līdzīgus rādītājus – labs vizuālais izskats vismaz 10 un vairāk gadi.  Tomēr Villa Lin kalpošanas laikā labāk pasargās koksni no iespējamā mitruma – eļļas krāsas plēve (Villa Lin)  vienmēr ir blīvāka salīdzinājumā ar akrila krāsas plēvi (Villa Akva). Villa Lin priekšrocība ir arī tās izcilā iesūkšanās spēja, jo koksnes poras tiek aizpildītas ar lineļļu, bet Villa Akva saturā lineļļa nav dominējoša.
Jautājums:

Sakiet lūdzu, kāda krāsa būtu vispiemērotākā ēvelēta koka žoga krāsošanai?

Atbilde: Ēvelēta koka žogu ieteiktu krāsot sekojoši:

1. Vienā kārtā piesūcināt ar lineļļas bāzes koksnes impregnantu KOLOREX PROTEKT.

2. Divās kārtās krāsot ar ūdens bāzes aizsargkrāsu VILLA ULTIMA, kas notonēta izvēlētajā tonī.

Šāds risinājums sniegs aizsardzību un labu dekoratīvo izskatu vairāk kā 10 gadu garumā. Pārkrāsošana parasti tiek plānota pēc 12 – 15 gadiem.
Jautājums:

Koka fasādes krāsošana ir paredzēta izmantojot Kolorex Classic, bet toņu kartē nav vēlamā toņa. Vai ir iespējams iegūt sev vēlamo toni, sajaucot kopā divus iepriekš tonētus produktus. Respektīvi, manā gadījumā toņus 5088 un 5087 noteiktā attiecībā.

Atbilde: Ja abos toņos ir viens un tas pats produkts (Kolrex Classic) un ja zināt nepieciešamās proporcijas vēlamā toņa iegūšanai, nav nekādu problēmu tos sajaukt kopā. Svarīgi šīs proporcijas paturēt prātā gadījumam, ja radīsies vajadzība atkārtot šo unikālo, Jūsu pašu radīto toni, vēlreiz.
Jautājums:

Uzcelta jauna guļbūves pirts. Kā secīgi un ar ko krāsot pirts ārpusi?

Atbilde: Apstrādes veids ir atkarīgs no izmantotajiem baļķiem:

1. Ja baļķis ir virpots, tas ir gatavs apstrādei ar koksnes aizsarglīdzekļiem.

2. Ja baļķis ir mizots, ir jāpārliecinās, ka uz baļķa ārējās aplievas nav palicis plāns, brūngans starpslānis, t.i., nav miza, bet nav arī stabila koksne.  Dažos avotos to sauc par primāro mizu (līdzīgi kā sīpolam – zem īstās mizas atklājas plāna, caurspīdīga plēvīte). Tā gan ir jādabū nost, jo temperatūras svārstību rezultātā, tā tik un tā atdalīsies no koka. Skaitās arī pareizi, ja mizotā baļķa gludo ārmalu padara raupjāku ar abrazīviem līdzekļiem.

Apstrādi veic sekojošā secībā:

1. Virsmas impregnēšana ar Kolorex Protekt.

2. Virsmas 2x krāsošana ar tonētu Kolorex Akva. Toņus var izvēlēties no Tikkurila toņu kartes koksnes aizsarglīdzekļiem un eļļām, bet pareizāk toņus būtu izvēlēties no reālas toņu kartes.

Šāda kombinācija sniegs guļbūvei atbilstošu vizuālo izskatu (puscaurspīdīgu krāsojumu), kā arī maksimālu kalpošanas laiku. Ja jumta un cokola konstrukcija ir pareiza, nevainojams vizuālais izskats saglabāsies vismaz 8 gadus. Daudz ilgāku aizsardzību sniedz sedzošie (necaurspīdīgie) krāsojumi, bet tie ne īpaši labi iederas guļbūvju stilā.
Jautājums:

Mēs nekādi nevaram atrast toni koka fasādei. Vai varat ieteikt toni, ja krāsosim ar Villa Akva?

Atbilde: Krāsu toņu ir tūkstošiem un tikai no Jums pašiem atkarīgs, kas Jums patiks. Mūsu ieteikumi toņu izvēlei:
  • 1. Vislabāk būtu, ja Jūs atrastu uzticamu profesionāli šajā jomā. Dodieties uz vietējo būvvaldi pie arhitekta vai dizainera un lūdziet pēc viņu ieteikuma. Tas bieži ir bezmaksas pakalpojums, jo būvvalde rūpējas, lai viss izskatītos skaisti un harmoniski.
  • 2. Noskatieties interneta vietnē mūsu izveidoto video par toņu izvēli fasādēm šeit!
  • 3. Atrodiet kādu fasādi, kura Jums patīk un tad izvēlieties tādus pašus toņus arī savai fasādei.
  • 4. Nopērciet vienu litru notonētas krāsas un veiciet kontrolkrāsojumu uz savas fasādes. Izlemiet, vai Jums patiks izvēlētais tonis.